تخصص مالی و اقتصادی چه زمان مشکلات استقلال را حل می‌کند؟

به گزارش پایگاه خبری حرف همه به نقل از فارس، روز گذشته علیرضا خانی عضو مالی باشگاه استقلال در خصوص مسائل مختلف این باشگاه صحبت‌هایی را مطرح کرد که واکنش‌های مختلفی را هم در پی داشت اما شاید بتوان گفت مهمترین حرف‌های او با توجه به مشکلات عدیده مالی این باشگاه، بحث اسپانسرینگ و تهیه منابع مالی است.

خانی در صحبت‌های خودش به این مساله اشاره کرد که شرکت‌های اسپانسری به این باشگاه بی اعتماد هستند اما به این مساله اشاره نمی‌کند که ظرفیت هواداری باشگاه استقلال موضوعی نیست که هر شرکتی بتواند به راحتی از آن چشم پوشی کند.

علاوه بر این، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال اعلام کرد پس از تلاش‌های شبانه روزی موفق به جذب یک اسپانسر شدند. نکته اینجاست که شرکت مذکور تا به حال فعالیتی نداشته و در واقع اینطور است که قصد داشته از طریق تبلیغات روی پیراهن استقلال، زمینه آغاز فعالیت خودش را در بازار فراهم کند! عضو مالی باشگاه استقلال می‌گوید: “قرار بود 4 بازی اول را تقبل کند. یکی از چک‌ها پاس نشده است. قرارداد ما برای 4 بازی حدود 20 میلیارد است. چک اول برای 15 شهریور بود که نتوانستند منابع مالی را به موقع تامین کنند.”

نکته عجیب‌تر در صحبت‌های خانی واکنش او به عدم دریافت پیش پرداخت از اسپانسر برای پرداخت مطالبات سال گذشته بازیکنان و کم کردن فشار از روی دوش باشگاه است: “آن ها نداشتند! واقعا هم کسی نبود! با شرکت‌های زیادی وارد مذاکره شدیم اما نتوانستیم! یعنی به نتیجه نرسیدیم. شرایطی بود که نزدیک به بازی اول بود و مجبور شدیم این قرارداد را منعقد کنیم!”

به گزارش فارس، بر اساس پیگیری‌ها مشخص شد که این 4 بازی در واقع برای سنجش توانایی اسپانسر در اجرای تعهداتش بوده که فعلا عملی نشده اما گفته می‌شود اسپانسر مذکور به دنبال عقد قرارداد طولانی مدت است!

سوال اینجاست اعضای اقتصادی و مالی یک باشگاه که توانایی جذب اسپانسر برای مجموعه‌ای که ظرفیت هواداری عظیمی را پشت خودش دارد و می‌تواند بازار بسیار مناسبی برای هر کسب و کاری باشد، چگونه تلاش شبانه روزی می‌کنند که در حوزه تخصصی خودشان به هیج نتیجه‌ای نمی‌رسند؟

خانی معتقد است به خاطر شرایط فوری مجبور به عقد این قرارداد شده‌اند اما آیا این فوریت اکنون که مدت‌هاست از هفته چهارم لیگ برتر سپرسی شده، نتیجه داده است؟ ضمن اینکه مدیران استقلال چگونه به پاس شدن چک‌های اسپانسر امیدوار بودند درحالیکه می‌دانستند این شرکت حتی پولی برای پیش پرداخت ندارد؟!

عضو مالی باشگاه استقلال پاشنه آشیل و عامل اعتصابات در تیم را مسائل مالی معرفی می‌کند درحالیکه حتی هوادار 3 ساله این تیم هم می‌داند آبی‌ها در برمودای مالی دست و پا می‌زنند. در واقع انتصاب خانی و حیدرزاده در باشگاه استقلال به خاطر رفع مشکلات مالی بوده و الان هواداران انتظار ندارند که پس از ماه‌ها تلاش شبانه روزی نتیجه آسیب شناسی را از مدیران بشنوند!

اما بر اساس صحبت‌های خانی به نظر می‌رسد مدیران باشگاه از سرمربی تیم انتظار دارند، قراردادها را کم کند تا بتوانند بازیکنی را جذب کنند درحالیکه وظیفه کادرمربیگری، مسائل فنی تیم است نه حل و فصل مشکلات مالی که قرار است توسط مدیران برطرف شوند!

اینکه خانی به عنوان مدیر باشگاه از جواد نکونام انتظار قهرمانی دارد، انتظار به جا و به حقی است اما آیا خواسته کادرفنی برای ایجاد آرامش فکری در تیم برآورده شده؟ به گفته خود خانی، سرمربی تیم با کسر قرارداد خودش و چند بازیکن به مدیران باشگاه برای تقویت تیم و رفع نگرانی هواداران کمک کرده اما آیا مدیریت نیز قدمی به سمت جلب اعتماد مجموعه تیم برداشته که الان انتظار قهرمانی در رقابت با تیم‌های پر هزینه‌ای مانند سپاهان، پرسپولیس و تراکتور دارند؟

نکونام یک بار در کنفرانس خبری خودش اعلام کرد بهترین کمک خانی این است که علیه ما (مجموعه تیم) مصاحبه نکند اما انتظار قهرمانی در شرایطی که استقلال در جذب بازیکن و تقویت تیم موفق نبوده، نشان می‌دهد اختلاف نظر موجودی که عضو هیات مدیره آن را منکر می‌شود، پررنگ تر از این صحبت‌هاست! شاید بهتر باشد مدیران استقلال به جای طرح موضوع  شکایت از دیگر باشگاه‌ها برای کسر امتیاز از رنگ‌های دیگر، روی تخصص اصلی خودشان تمرکز بیشتری داشته باشند تا با تزریق آرامش به تیم زمینه ساز نتیجه گیری بهتر در مستطیل سبز شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *