گلیج: مدال طلای جهان هدف است

به گزارش پایگاه خبری حرف همه به نقل از ایسنا مجتبی گلیج درباره شرایط خود در آستانه اعزام به رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در بلگراد صربستان، اظهار کرد: خدا را شکر شرایط بدنی خوبی دارم و آماده حضور در رقابت‌های جهانی هستم. حریفان من در این مسابقات کاملا شناخته‌شده‌اند. قویترین حریفانم از کشورهای روسیه، آمریکا، آذربایجان و گرجستان هستند. نسبت به آن‌ها شناخت دارم و با اکثر آن‌ها هم کشتی گرفته‌ام و برد و باخت داشته‌ایم. در این مدت به کمک مربیان، آن‌ها را آنالیز کرده‌ایم و امیدوارم بهترین خودم در بلگراد باشم و بتوانم بهترین  کشتی‌ها را بگیرم.

هدفم مدال طلای جهان است

دارنده مدال برنز جهان درباره هدف خود در این مسابقات با وجود حضور عنوان‌داران جهان و المپیک، گفت: هدفم کسب مدال طلای جهان است. اول اینکه این مدال را برای خودم و کشورم کسب کنم و در مرحله بعد سهمیه المپیک را هم بگیرم.

وی درباره بازگشت روسیه به میادین کشتی و حضور عبدالرشید سعدالله‌یف دارنده ۷ طلای جهان و المپیک در رقابت‌های وزن ۹۷ کیلوگرم، خاطرنشان کرد: تیم روسیه هم در این مسابقات شرکت می‌کند و در وزن من هم سعدالله‌یف که قهرمان جهان و المپیک است، حضور دارد. مطمئنا این موضوع کار را سخت‌تر می‌کند اما امیدوارم بهترین نتیجه را با کمک مربیان و تمریناتی که انجام دادم بدست بیاورم. از مردم عزیزمان می‌خواهم ما را دعا کنند تا دست پر به ایران بازگردیم.

گلیج افزود: وزن ۹۷ یکی از شلوغ‌ترین وزن‌ها در رقابت‌های قهرمانی جهان است و در کنار اوزان ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم که آن‌ها هم المپیکی هستند، شاهد رقابت سنگین و سختی خواهیم بود.

دارنده مدال برنز جهان، خاطرنشان کرد: در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ به مدال برنز جهان رسیدم و قطعا امسال به دنبال این هستم که مدال خوش‌رنگ‌تری بگیرم. شرایط روحی و بدنی‌ام نسبت به گذشته بهتر شده و آماده‌تر از قبل شده‌ام. امیدوارم مردم و همشهریانم همه ما را دعا کنند تا کل تیم به قهرمانی برسد و من هم به مدال صاحب طلای جهان شوم.

وی در پایان، گفت: زحمات زیادی در این چند ماه کشیدم. من از ابتدا در چرخه انتخابی تیم ملی کشتی گرفتم و کارم را از مسابقات کشوری شروع کردم. به شخصه زحمات زیادی در این یک سال کشیدم و امیدوارم نتیجه خوبی بگیرم. امسال سال سختی برای من بود تا به تیم ملی برسم ومطمئن باشید همه ما مثل سرباز برای وطنمان می‌جنگیم تا بهترین نمایش را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *