سفیر آکردیته جمهوری اسلامی ایران در اسلواکی استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور این کشور کرد.

عباس باقرپور اردکانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش و آکردیته در جمهوری اسلواکی در محل کاخ ریاست جمهوری اسلواکی در براتیسلاوا، استوارنامه خود را به خانم «زوزانا چاپوتوآ» رئیس جمهور این کشور تقدیم کرد.

این مراسم همراه با نواختن سرود ملی، سان دیدن از گارد ویژه نظامی و ادای احترام نظامی به سفیر جمهوری اسلامی ایران بود.

در ادامه این مراسم، باقرپور در گفت‌وگو با رئیس جمهور اسلواکی، با بیان اینکه در دوران مسئولیتش در راستای توسعه روابط دوجانبه ایران و اسلواکی تلاش خواهد کرد، دیدگاه‌های مشترک دو کشور در دستیابی به یک محیط پایدار بین‌المللی را تبیین و آن را بستری برای تعمیق و گسترش مناسبات دوجانبه برشمرد.

خانم چاپوتوآ نیز مسئولیت جدید باقرپور را تبریک گفت و ضمن قدردانی از نقطه نظرات وی، برای سفیر جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه روابط دوجانبه آرزوی موفقیت کرد.

باقرپور ۱۷ تیرماه ۱۳۹۹ نیز رونوشت استوارنامه خود را به خانم «اینگرید بروتسوآ» معاون وزیر خارجه و امور اروپایی جمهوری اسلواکی تقدیم و همزمان فعالیت دیپلماتیک خود را در این کشور آغاز کرد. وی در ماه‌های اخیر با بسیاری از مقامات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اسلواکی از جمله معاونان وزرات اقتصاد و وزارت حمل و نقل، رئیس اتاق بازرگانی اسلواکی، رئیس آکادمی علوم، روسای دانشگاه‌ها و مقامات سیاسی وزارت خارجه این کشور دیدار و گفت‌و‌گو کرده است.
عباس باقرپور اردکانی، روز سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ نیز طی مراسمی رسمی در کاخ ریاست جمهوری اتریش با «الکساندر فان در بلن» رئیس جمهور اتریش دیدار و استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.
انتهای پیام/اسلواکی