مدیر بنیاد مسکن شهرستان ارسنجان، موضوع ارزیابی و واریز اقساط به حساب متقاضیان مسکن محرومین را بررسی کرد و از ادامه تلاش برای ساخت منزل محرومان خبر داد.

زت محمودی در نشستی با مدیر و کارشناسان بانک مسکن در شهرستان ارسنجان اولویت های کاری بنیاد مسکن در سال جاری را برشمرد و اظهار داشت: تامین مسکن مددجویان و نیازمندان از اولویت های اصلی بنیاد مسکن است که دنبال می شود.

وی افزود: در قالب تفاهم نامه بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه که احداث ۳۵۰۰ واحد مسکونی برای استان فارس لحاظ شده است، ۳۰ واحد به شهرستان ارسنجان اختصاص یافته است.

محمودی اضافه کرد: در گام نخست ۹ میلیارد ریال اعتبار به این طرح اختصاص یافته که به صورت ستهیلات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، تا کنون پنج متقاضی تحت پوشش کمیته امداد ، دو متقاضی تحت پوشش بهزیستی و ۴۷ متقاضی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند.

وی با  تشکر از رئیس و کارشناس بانک مسکن شعبه ارسنجان که ضمانت ها را به صورت زنجیره ای پذیرفته و نسبت به انعقاد قراداد اقدام کرده اند، گفت: مشارکت و همراهی بانک در تسریع اعطای تسهیلات و وام ها بسیار موثر و امید است در روزهای آتی شاهد شتاب بخشی روند اعطای تسهیلات باشیم.

محمودی ، واگذاری تعداد ۴۲ قطعه زمین مسکونی در روستاهای شهرستان به افراد واجد شرایط با اولویت زوج های جوان  و افراد  تحت پوشش نهادهای حمایتی  را از کارکردهای این بنیاد دانست و گفت: میزان ۱.۲ هکتار از اراضی ملی مجاور روستاهای شهرستان که قابلیت تفکیک و واگذاری به متقاضیان روستایی را دارد دراین شهرستان  شناسایی و تملک شده است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان ارسنجان گفت: در سال گذشته اسناد ۴۰ هکتار از اراضی تحت تملک، با همکاری ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری و ثبت اسناد و املاک این شهرستان به نام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صادر شده است.

محمودی همچنین از پرداخت ۲۲۰ فقره تسهیلات مقاوم سازی ۴۰۰ میلیون ریالی با نرخ پنج درصد و چهار فقره تسهیلات حوادث و ۴۳ فقره تسهیلات حوادث تعمیری به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریالی به متقاضیان واجد شرایط  در شهرستان ارسنجان خبر داد و گفت: تعداد ۳۰ فقره تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی نیز به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

انتهای پیام/