به دنبال استعفای یکی از اعضای اصلی هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی به دلیل انتصاب در مسئولیت جدید، یکی از اعضای علی البدل جایگزین وی شد.

ر ششمین نشست هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی که برای تبریک انتصاب مدیرعامل جدید موسسه فرهنگی قدس و مدیرمسئول جدید روزنامه قدس در محل این روزنامه برگزار شد، موضوع درخواست استعفای محمدجمال رستم زاده خراسانی عضو اصلی هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی از رسته مدیران مسئول با توجه به قبول مسئولیت جدید به عنوان مدیر خبر و رسانه‌های نوین مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی، مطرح و طبق اساسنامه خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی با استعفای وی موافقت شد؛ بر این اساس علی پاکباز خسروشاهی عضو علی البدل رسته مدیران مسئول، جایگزین وی در هیئت مدیره این موسسه شد.

جریان‌سازی فرهنگی روزنامه قدس در سالیان متمادی

نائب رئیس خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی در ابتدای این نشست انتصاب علی یعقوبی را به عنوان مدیری جوان در مسئولیت مدیرعاملی موسسه فرهنگی قدس و مدیرمسئولی روزنامه قدس تبریک گفت و با اشاره به سابقه ارزشمند روزنامه قدس و جریان‌سازی فرهنگی این رسانه در سالیان متمادی، افزود: حضور مدیر و سردبیر و ترکیب جوان و کاربلد رسانه‌ای در مدیریت این روزنامه نویدبخش بهبود در فعالیت و تعالی این موسسه در راستای گام دوم انقلاب اسلامی است.

غلامرضا بنی اسدی ادامه داد: همچنین حضور مدیر جدید رسانه‌ای روابط عمومی آستان قدس رضوی که سابقه سال‌ها فعالیت رسانه‌ای در رسانه‌های مختلف و نیز عضویت در هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های استان را دارد در دوره جدید می‌تواند باعث هم‌افزایی و همکاری‌های بهینه و زمینه خدمت اصحاب قلم در مجموعه آستان قدس رضوی و تقویت فعالیت خادمیاران رسانه‌‌ای رضوی باشد.

وی همچنین از مدیرعامل جدید موسسه فرهنگی قدس خواست تا همچون گذشته یار خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی در خدمت به اصحاب سخت کوش رسانه استان باشد.

تأکید بر ضرورت همگرایی رسانه‌ها

مدیرعامل موسسه فرهنگی قدس و مدیرمسئول روزنامه قدس نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت همگرایی و استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌های مشترک خانه مطبوعات و رسانه‌های استان و مطبوعات کثیرالانتشار، گفت: نیازمند اتاق فکر رسانه‌ای هستیم تا شبکه موضوعات و مسائل مهم را در زمینه‌های مختلف احصا و در صفحات و سرویس های مختلف رسانه ها منعکس کنیم.

علی یعقوبی افزود: جریان فعلی عمومی و فضای رسانه‌ای کشور تا حدودی از ادبیات اصیل فارسی دور شده است و قطعاً مطبوعات و رسانه‌ها مهمترین خاستگاه و جایگاه احیای زبان فارسی هستند.

وی همچنین آمادگی کامل خود و موسسه فرهنگی قدس برای همکاری با خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی را اعلام کرد.

گزارشی از برخی اقدامات اخیر خانه مطبوعات

مدیر خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی نیز در این نشست با انتقاد از عدم برخورداری تعداد زیادی از خبرنگاران و اصحاب رسانه از هدیه اینترنت رایگان رئیس جمهوری با وجود پیگیری‌های بسیار، گفت: وعده هدیه اینترنت رایگان رئیس جمهور برای بسیاری از خبرنگاران و فعالان رسانه محقق نشد؛ ضمن اینکه متاسفانه در یارانه امسال رسانه‌ها سهم مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی کمرنگ است.

مجتبی محمودی افزود: با وجود دغدغه هدفمندی یارانه و اهتمام شایسته در شفاف سازی ارقام، فهرست یارانه اعطا شده به پایگاه‌های خبری و روزنامه ها همچنان دارای شائبه تفوق رابطه بر ضابطه است؛ درحالی که با پایش استانی و در نظر گرفتن نظرات خانه‌های مطبوعات استان‌ها به عنوان بازوهای نظارتی فعال زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قطعا نتیجه بهتری حاصل می‌شد.

وی همچنین با ارائه گزارش از برخی اقدامات اخیر خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد چکاب کامل سلامت برای بیش از 150 نفر از اعضای خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی و نیز خبرنگاران فعال استان در مشهد که ثبت نام کرده بودند و بعضا دارای بیمه نیز نبودند، به صورت رایگان در حال انجام است که موجب رضایتمندی و اقبال بسیاری از همکاران و اعضای خانه شده است.

انتهای پیام/ 70068