بر اساس نظرسنجی صورت گرفته در مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما، مربوط به تابستان سال جاری که نتایج آن به تازگی منتشر شده است، رادیو قرآن به عنوان پرمخاطب‌ترین رادیوی تخصصی انتخاب و در جمع چهار شبکه رادیویی پرمخاطب کشور قرار گرفت.

درصد شنوندگان رادیو قرآن نسبت به بهار سال ۱۳۹۸ با رشد بسیار خوبی همراه شده و پس از سال‌ها رادیو قرآن  بار دیگر پرشنونده‌ترین رادیوی تخصصی کشور شد. این شبکه با فاصله گرفتن از رادیو سلامت، بالاتر از رادیوهای پیام و ورزش قرار گرفت و جزو ۴ شبکه پرشنونده کشور در کنار رادیوهای ایران ، جوان و آوا ایستاد.

ساماندهی دوباره جدول پخش برنامه‌های شبکه رادیویی قرآن در زمینه پخش تلاوت، ادعیه، ترتیل، برنامه‌های آموزشی و …، افزایش تنوع موضوعات، قالب و ساختارهای برنامه‌سازی و نیز ضرب‌آهنگ برنامه‌ها یکی از دلایل این رشد چشمگیر مخاطب در رادیو قرآن است.

تولید برنامه‌های با زمان‌های کمتر در قالب نهضت تولید برنامه‌های کوتاه مدت و نیز طراحی و تولید برنامه‌های زنده و تولیدی جدید از جمله محله تلاوت، والعصر، جدال احسن، مهنَا، سبک شناسی تلاوت، حکایت جاودانگی و.. نیز از دلایل این توفیق اعلام شده است.

این شبکه رادیویی طی یک سال اخیر در رویکردی جدید اقدام به تولید بیش از 5 هزار برنامه کوتاه رادیویی کرده که این اقدام به دلیل تغییر زائقه مخاطب، سرعت بالای زندگی و حوصله پایین شنونده رخ داده است. رادیو قرآن برنامه‌های کوتاه را برای پخش در اختیار دیگر شبکه‌ها هم قرار می‌دهد.