تیم ملی بسکتبال با ویلچر از حضور در فینال بازماند/ شکست ناباورانه تیم سوم جهان

به گزارش پایگاه خبری حرف همه به نقل از ایسنا از هانگژو، تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران، مدافع عنوان قهرمانی، در مرحله نیمه‌نهایی چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی در مصاف با ژاپن با نتیجه ۴۳ – ۴۰ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

این بازی در حالی در مرحله نیمه‌نهایی چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی برگزار شد که در دوره گذشته، این دو تیم برگزارکننده فینال بازی‌های پارا آسیایی جاکارتا بودند که ایران برای اولین بار قهرمانی را به دست آورد.

بازی دو تیم در مرحله نیمه‌نهایی تا دو دقیقه و سی ثانیه که از آغاز سپری شده، هیچ امتیازی رد و بدل نشد و در ادامه ژاپنی‌ها شروع بهتری داشتند تا جایی که ملی‌پوشان بسکتبال با ویلچر ایران بالاخره بعد از هفت دقیقه موفق به کسب امتیاز شدند.

کوارتر اول با برتری ۷ – ۱۰ ژاپن  همراه بود.

در کوارتر دوم باز هم تیم‌ها در کسب امتیاز تعلل داشتند و اولین امتیاز این کوارتر را ژاپنی‌ها بعد از دو دقیقه و ۴۵ ثانیه به نام خود ثبت کردند. در این کوارتر شاگردان دستیار به بازی برگشتند و برتری ۱۰ – ۴ را به سود خود رقم زدند تا نتیجه پایانی نیمه اول، پیروزی ۱۴ – ۱۷ ایران باشد.

کوارتر سوم با بازی نزدیک دو تیم سپری شد و ایران و ژاپن در این کوارتر در نتیجه ۱۲ به مساوی رسیدند اما همچنان برتری سه امتیازی با ملی‌پوشان ایران بود.

در کوارتر چهارم ژاپن تیم برتر میدان بود و توانست با نتیجه  ۱۱-۱۷ به برتری برسد و همین نتیجه در نهایت آنها را مقابل تیم سوم جام جهانی به پیروزی ۴۳-۴۰ رساند.

ژاپن با این برد همچون دوره گذشته فینالیست شد.

ترکیب تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان، اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی هانگژو:

ورزشکاران:

امید هادی اظهر، محمدحسن سیاری، مرتضی عابدی، مهدی عباسی، محسن بیگدلی، محسن طلوعی تمرداش، عبدالجلیل قرنجیک، محمد محمدنژاد، وحید سعادت‌پور، امیررضا احمدی، ابوالفضل جلایی، حکیم منصوری (کاپیتان)

کادر فنی:

سرمربی: محمدرضا دستیار

مربیان: بهروز سلطانی و یاسر گیلکی (بدنساز)

سرپرست: امیر ماندگارفرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *