سرلشکر رشید: حماس صهیونیست‌ها را غافلگیر کرد

به گزارش پایگاه خبری حرف همه به نقل از فارس، سردار سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء(ص) در جمع فرماندهان بسیج مستضعفین سراسر کشور، اظهار کرد: فلسفه وجودی بسیج از سوی حضرت امام (رحمت‌الله علیه) شامل ایجاد بازدارندگی در برابر آمریکا با تشکیل بسیج مستضعفین و بسیج بیست میلیونی و گسترش آن به عنوان ارتش جهان اسلام بود.

وی افزود: سازمان بسیج و فرماندهان با تدبیر و نیروهای فداکار بسیجی در برابر سه نوع تهدید شامل تهدیدات خارج از مرزهای ایران اسلامی و نیز در برابر تهدیدگران داخلی که به دنبال بی‌ثباتی و تجزیه با حمایت خارجی هستند و در برابر تهدیدات منطقه‌ای، وظیفه و مأموریت دارند و بار اصلی دفاع و مقابله با تهدیدات، همواره برعهده بسیج بوده و خواهد بود.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء(ص) ضمن ارزیابی تهاجم حماس، افزود: رژیم صهیونیستی در برابر تهاجم حماس دچار غافلگیری استراتژیک شد. مشخصه تهاجم حماس در تاریخ ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲(۷ اکتبر ۲۰۲۳) علاوه بر توانمندی اطلاعاتی و خلاقیت‌های تاکتیکی، نمایش اراده و قدرت ذهنی برای عبور از مفهوم ساخته شده قدرت و توان اطلاعاتی و امنیتی – نظامی بازدارنده اسرائیل غاصب در طی ۷۰ سال گذشته است و الگوی بازدارندگی اسرائیل شکست خورد. مهم‌ترین نتیجه عملیات تهاجمی حماس عبور از قدرت بازدارندگی اسرائیل است، این تحول راهبردی، معادلات را تغییر داده و اسرائیل غاصب برای حمله به غزه با هدف ایجاد بازدارندگی مجدد، در تنگنای استراتژیک قرار گرفته است.

سرلشکر رشید تأکید کرد: رژیم صهیونیستی پس از سه هفته بمباران و کشتار غیرنظامیان در غزه که به لحاظ نظامی واجد هیچ امتیاز و ارزش نظامی نیست، یک هفته است که اعلام می‌کند قصد انجام عملیات زمینی به غزه را دارد.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) در ادامه تصریح کرد: اسرائیل غاصب برای غلبه بر پیامدهای شکست استراتژیک با هدف بازدارندگی در حمله زمینی به غزه حتماً گرفتار هزینه‌های فراوان خواهد شد و ضمن پذیرش پیامدهای جنگ طولانی، طبق نظر اکثر کارشناسان نظامی، این تهاجم نظامی با شکست دیگری همراه خواهد بود و فرماندهان و رزمندگان با تدبیر و شجاع حماس با داشتن روحیه و انگیزه بالا و استحکامات دفاعی متعدد از جمله تونل‌های زیرزمینی و ذخائر کافی مهمات و مهارت‌ها و آموزش‌های نامتقارن و تجربیات گذشته، به پشتوانه جبهه مقاومت در شمال، شرق و جنوب، به خوبی قادر به مقاومت و ایستادگی در جنگ طولانی در برابر واحدهای زرهی و مکانیزه ارتش متجاوز صهیونیستی هستند و شکست دیگری را بر ارتش اسرائیل تحمیل خواهند کرد، ضمن اینکه عامل اصلی در جنگ، عامل روحیه و انگیزه است که نفرات ترسوی واحدهای زمینی ارتش اسرائیل فاقد آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *